Dřezy

Nerezové

Nejznámější variantou je nerezová ocel (chirurgická). Odolná proti korozi a hygienické vlastnosti ji činí ideálním materiálem pro výrobu dřezů.

+ cenově nejdostupnější


Keramické

Jedná se o 100% přírodní materiál. Skládá se z živce, kaolínu, jílu a křemene. Neztrácí barvu, je odolný vůči extrémním teplotám (nízkým i vysokým), je odolný vůči skvrnám, poškrábání a jeho velmi hladký povrch se snadno čistí. 

- vyšší pořizovací cena 

Granitové - nejoblíbenější

Vedle nerezu je velmi rozšířený materiál granit, či tegranit. Jeho cena bude ale vždy vyšší, než u dřezu nerezového. Zajímavý design a dobře zvolená barva dřezu ovlivní první dojem z vaší kuchyně. Samotná technologie lití dovolí vytvořit tvary a křivky, které tažení plechu prostě neumožní. Velmi důležitou je i možnost výběru barvy a sladění dřezu s interiérem. Na některých barvách granitu téměř vůbec nejsou vidět zaschlé kapky. Poškození běžnými pády nádobí nehrozí díky vysoké tvrdosti. Teplotní odolnost je trvale cca 180 o C, krátkodobě až 280 o C. Při běžném používání mají granitové dřezy prakticky neomezenou životnost. 


Skleněné

Jde o kombinaci nerezového dřezu a tvrzené skleněné plochy odolné proti škrábancům a vysokým teplotám. Barva skla může být: černá, bílá, šedá.

Tectonite ®

Materiál Tectonite je vyroben ze syntetického materiálu dosud používaného především v automobilovém průmyslu pro výrobu komponentů, podléhajícím těžkému opotřebení. Je 100% recyklovatelný. Speciální povrch s příměsí skelných vláken. Odolá krátkodobé teplotě až 300 stupňů. Barevná škála: černá, bílá,  šedá, krémová, kávová, vulcan.

+ cenově dostupnější než granit


Mosaz a Titan

Jedná se o nejkvalitnější možnost povrchové úpravy nerezové oceli PVD. Přispívá ke zvýšení tvrdosti a odolnosti, ale i pohodlné údržbě díky protiotiskové úpravě.

- vyšší pořizovací cena 

Lepený

Dřez lze vyrobit i ze stejného materiálu jako je pracovní deska. Do desky pak lze i vyfrézovat odkapávací drážky nebo odkládací zónu. Například pracovní desky TechniStone® tvrzený kámen tuto možnost nabízí. 

+ stejný dekor dřezu jako pracovní deska

- vyšší pořizovací cena 

- pravoúhlé rohy uvnitř dřez jsou horší pro údržbu

Umístění dřezu

Horní montáž

Stále nejčastější řešení vhodné pro všechny druhy pracovních desek a dřezů.

- hrana kolem dřezu

Pod pracovní desku 

Velmi elegantní řešení umístění dřezu pod pracovní desku. Hrany dřezu nenarušují rovinu plochy kolem. Tato možnost je pouze u pracovních desek z tvrzeného, přírodního kamene a kompaktních pracovní desek, které odolají vodě. Do plochy desky se dají vyfrézovat odvodňovací kanálky pro stékání vody od umytého nádobí. 

+ žádná hrana kolem dřezu

- nákladnější řešení


Baterie

Bez sprchy 

Ideální volba pro moderní kuchyně. Jsou navrženy tak, aby působily dominantně v části mycího centra. Nejčastěji se volí vyšší baterie tak, aby mezi dřezem a baterií byl dostatek místa na mytí. Provedení chrom, nerez, černá, bílá. 

Se sprchou 

Tyto vodovodní baterie mají teleskopické rameno, které se dá vytahovat. Např. potřebujete opláchnout větší hrnec nebo napustit kýbl s vodou. Zjednoduší vám manipulaci. Taky se dá většinou na rameni nastavovat proud vody nebo sprška.

Granitové

Pokud jste si vybrali granitový dřez, můžete i baterii ideálně sladit k odstínu.

Podokenní

Pokud máte problém s výškou baterie u okna, nabízí se varianta podokenní baterie, která má při zasunutí výšku 75mm. 

S filtrací

Díky filtraci se zlepšuje chuť vody, odstraňuje nepříjemné pachy a organické látky nečistoty. Levá rukojeť ovládá filtrovanou vodu, pravá nefiltrovanou vodo z vodovodu. Provozní kapacita filtru 5800l nebo 1 rok.  

Designové

Netradiční vzhled a tvar baterie může kuchyň ozvláštnit. 


Dávkovač saponátu

Pokud to dovoluje prostor, nedílnou součástí dřezu by měl být zabudovaný dávkovač saponátu. Klasická nádobka nebo lahvička se saponátem tak nezabírá a nekazí dojem z kuchyně. Vyrábí se v chromu, nerezy, černá, bílá i v kombinaci granit/chrom.