Materiály

Korpus 

Tloušťka materiálu 18mm je naprosto ideální, co se týče tvrdosti a horní pohledová vrstva je velmi odolná proti běžnému opotřebení. Já dodávám jen tyto kvalitní lamina.

Dejte si obzvlášť pozor při výběru u konkurence, aby zhotovené skříňky neměly tloušťku 16mm u jiného nábytku dokonce 12mm. Horní vrstvy a hrany potom můžou být potažené jen neodolnou papírovou folií. Což z dlouhodobějšího hlediska tento materiál moc nevydrží a začne se postupně loupat a odlepovat.

Já používám ABS hrany 1-2mm, což se nedá ani srovnávat s papírovou hranou, ale můžu říct, že jsou o 99% odolnější.
+ používám sílu matriálu pouze 18mm
+ skříňky olepujeme ABS hrany 1-2mm (dražší varianta hran, ale jsou velmi odolné a příjemnější na dotek)


Kuchyňská dvířka

Laminát od 1650,-

Mnoho dostupných dřevěných a barevných dekorů. Povrch může být jak hladký tak strukturovaný. Tato možnost je cenově nejdostupnější. Ale abyste věděli , každá levnější varianta mívá své odůvodnění. ABS hrany kolem dvířek jsou lepené, to znamená, že jde vidět malý přechod mezi materiálem a hranou. Vždy olepuji odolnější a silnější hranou 2mm.

+ nižší cena

- lepené hrany

Akryl od 3870,-  (top cena/kvalita)

Tento materiál je v poslední době velmi oblíbený. Jejich předností je hladký povrch, vysoký lesk nebo sametový mat a stálobarevnost. Čelní vrstva je silnější než běžné materiály a díky tomu mají dvířka dokonalou hloubku barevnosti. Další výhodou je vyšší odolnost proti poškrábání. Pokud se i tak stane nehoda, je možná zakoupit opravnou sadu na škrábance. Vyrábí se pouze v barevných odstínech.

+  ANTI FINGER - úprava povrchu odolná vůči otisku prstů pouze v matném provedení

+  hrany (dokonalý spoj mezi plochou a hranou dvířek

+ vhodné i do koupelen (zvýšená odolnosti proti vlhkosti)
+ stupeň lesku podobný jak u lakovaných dvířek

Lak od 4060,-

Výhodou této možnosti je velká originalita v barevném provedení. Můžete si vybrat jakoukoli barvu z RAL vzorníku v matu i lesku. 

+ žádné lepené hrany

+ odolnější i ve vlhkých podmínkách (vhodné i do koupelen)

+ možnost tvarového frézování

Novinka:

NANO matný lak od 4100,-

+ hluboký mat pouze s 10% odleskem

+ odolný vůči otiskům prstů 

+ vysoká mechanická a chemická odolnost

Fólie od 2930,-

Hrany u tohoto typu dvířek nejsou lepené, ale přelisované přes boky dvířek, což vypadá opravdu precizně. Zadní strana může být buď bílá, nebo v jiném podobném dekoru. Navíc je možnost tvarového frézovaní v ploše. Můžete si zvolit jednoduchý rádius kolem plochy dvířek až po různé rustikální tvary.

+ folie i přes hrany dvířek v jeden kus

+ možnost tvarového frézování

Dýha od 4990,-

Pokud nemáte rádi imitace a jste nadšenci do přírodních materiálů, tato možnost vás potěší. Je cenově dostupnější než celo-masivní dvířka. Jedná se o dřevotřískovou desku, na niž je nalisovaná milimetrová vrstva přírodního materiálu (dýhy). Můžete mít tuzemské dřeviny jako je např.  Dub, Javor, Borovice, Třešeň nebo naopak exotické: Wenge, Palisandr, Zebráno a další.

Pro zákazníky, kteří mají rádi dřevěné povrchy. Osobně se mi toto řešení velmi líbí.

+ přírodní materiál

- dostupnost 5-6 týdnů

Masiv od 6300,-

Tady se jedná o 100% masiv a většinou o klasické dřeviny jako je Dub, Buk, Smrk, Borovice, Třešeň, Jasan, Olše. Taktéž si tu můžete zvolit jemné zaoblení hran dvířek. Tyto dvířka si dopřávají známé osobnosti např. herec Pavel Soukup, režisér Jiří Adamec.

+ přírodní materiál

- dodání 6-7 týdnů

Extra premiérová řada

Fenix (dříve Softixx pouze v matu) od 5400,-

Sametově matný a mimořádně odolný materiál s nanotechnologií. Má minimální odrazivost jedná se tedy o extrémně hluboký mat. 

+ na povrchu nezůstávají otisky

+ odolává nárazům 

+ odolný vlhkosti a teplotám až 160 °C

+ opravitelný

- vyšší pořizovací cena


Glaks (dříve Vetrixx pouze lesku) od 8600,-

Jedná se o ''organické sklo'', akrylát smísený se skleněným prachem. Jde o nejlesklejší lesk, oproti sklu je materiál nerozbitný. Hrana této vrstvy je zkosena pod úhlem 45°.

+ vysoká odolnost

+ unikátní materiál

+ odolný vlhkosti 

- vyšší pořizovací cena


Hliníkové rámečky 

Používají se nejčastěji u horních skříněk. Prosvětlí a odlehčí vzhled kuchyně. V nabídce jsou tenké i širší profily, které se kombinují nejčastěji s mléčným sklem. 

Patina

Jedná se o ruční patinování, které dodání povrchu starší vzhled a jedinečnost.

Overface

Je špičkový digitální tisk na ploše materiálu. Tisk je následně vytvrzen, aby získal potřebnou odolnost. Lze vybrat z galerie vzor nebo fotografii nebo jakýkoli svůj obrázek ve vysokém rozlišení.