Pracovní desky 

Vysokotlaký laminát 1600,- za 1m/b

Nejčastější a nejdostupnější řešení jako pracovní deska v kuchyni. Vyrábí se v imitace dřeva, kamene a barevných odstínech. tl=38mm, Provedení nejčastěji mat, některé dekory lesk.

Vrchní vrstva je odolná proti vodě a běžnému používání. Není odolná proti krájení přímo na pracovní desce a odkládání horkého nádobí. Tato činnost by desku neodvratně poničila.

+ cenově nejdostupnější

- neodolá horkému nádobí a krájení 

Tvrzený kámen (Technistone) 

od 9500,- za 1m/b

Povrch kamene je odolný proti chemikáliím, oděru, poškrábání či pořezání. Díky bezpórovitému povrchu kámen Technistone® splňuje požadavky na hygienu, velkou předností je také snadná údržba. Zajišťuje dlouhou životnost a stálost.

Nabízí se tu praktycká možnost montáž dřezu pod pracovní plochu nebo zabudování varné desky do roviny.

+ tvrdý materiál možné krájení na desce

+ pokládaní horkého nádobí kolem 120 °C 

- vyšší pořizovací cena

- delší dodací lhůty (po montáži kuchyně navíc 3-4 týdny)

Přírodní kámen žula 

od 9500,- za 1m/b

Žula je přírodní kámen proslulý svojí tvrdostí a odolností. Odolnost vůči vysokým teplotám do 250 °C (žhavým hrncům a nádobám) a agresivním látkám (vínu, olejům, čaji, kávě, čistícím prostředkům a rozpouštědlům) dělá z žuly ideální volbu pro vaše designové pracovní desky do kuchyně.  K dosažení nejvyšší možné životnosti kamene aplikujeme navíc na všechny naše výrobky z žuly impregnaci, jež jim poskytuje skutečně 100% možnou ochranu.

+ tvrdý materiál možné krájení na desce

+ pokládaní horkého nádobí do 250 °C 

+ originální přírodní kresba

- vyšší pořizovací cena

- delší dodací lhůty (po montáži kuchyně navíc 3-4 týdny)

Keramika (velkoformáty)

 V matném provedení je keramika skvělou volbou pro kuchyňské pracovní desky, jelikož je vodotěsná, nenasákavá a vysoce odolná vůči tvorbě skvrn od potravin (víno, káva apod.). Odolá i čisticím prostředkům a kyselinám, se kterými se může setkat ve vaší kuchyni. Díky rezistenci vůči vysokým teplotám až do 400 °C můžete na keramiku bez problémů pokládat i rozpálené kusy nádobí.  Lesklé provedení má šmrnc, je však méně odolné proti tvorbě skvrn (povrch je nasákavý).

+ tvrdý materiál možné krájení na desce

+ pokládaní rozpáleného nádobí do 400 °C

- vyšší pořizovací cena

- delší dodací lhůty (po montáži kuchyně navíc 3-4 týdny)

Kompaktní desky

Vlkuodolný materiál, který se hodí na pracovní desky s minimalistickým a moderním vzhledem. Tloušťka desky je pouze 12mm.

- neodolá horkému nádobí a krájení 

(zdroj a výrobce Egger) PerfectSense 

Tyto desky mají úpravu proti otiskům prstů. Jedná se o MDF desku v tloušťce 16mm s horním potažením v laminátu PerfectSense. Povrh je supermatný. 

- neodolá horkému nádobí a krájení 

(zdroj a výrobce Egger)


Obklady

Vysokotlaký laminát 1100,- za 1m/b

Velmi oblíbené a dostupné řešení v kuchyni. Zároveň praktický obklad beze spár. Vyrábí se v odstínech jako pracovní deska v imitaci kamene nebo dřevo-dekorů, Horní vrstva je tvořena odolnějším umakartem. Tloušťka materiálu je pouze 10mm, což je ideální na obklad a nezabere moc místa. 

+ odolnější vysokotlaký laminát

+ nižší cena

+ obklad beze spár

- nelze použít za plynovou varnou deskou

Kalené sklo 3500,- za 1m/b

Dodává kuchyňské lince čistý, moderní vzhled. Používám sklo s nástřikem. Výhoda je, že překryje i nehezké věci za obkladem. A popřípadě se dá nalepit i na staré kachličky. Obzvlášť si dejte pozor, pokud budete u někoho sklo objednávat, aby bylo sklo kalené a tl=6mm. Tato úprava je proto, aby se dosáhlo vyšší bezpečnosti proti rozbití a vyšší tepelné odolnosti. Co se týče údržby, sklo je hladký leský povrch, který se dá dobře čistit, ale čmouhy nás někdy potrápí, pokud se důkladně nevyleští. Pro tyto případy doporučuji  navštívit sekci speciální čistí prostředky, která vám pomůže a ulehčí udržet kuchyň a sklo čisté.

+ obklad beze spár

+ lze použít i za plynovou deskou (pouze bílé)

- vyšší pořizovací cena


Přírodní a tvrzený kámen

od 4800,- za 1m/b

Stejně jako pracovní desky z těchto materiálů lze udělat i obklad za kuchyňskou linku. 

Nabízí se tu neomezená životnost, krása a originalita. Výhodou je dobrá hygiena a údržba plochy.

- vyšší pořizovací cena

- delší dodací lhůty (po montáži kuchyně navíc 3-4 týdny)

Další varianty obkladů

(pouze pro inspiraci nezajišťuji)

Keramické dlaždičky

 V dnešní době nabízí tato možnost mnoho provedení. Tvarově si můžete vybrat čtvercové, obdélníkové, mozaikové. Odstínově zase v imitaci dřeva nebo v barvě. Ale i přesto bych viděl určitou nedokonalost. A to ve spárách, které se musí za určitou dobu doslova vydrhnout. Proto vybírejte, co největší formáty tohoto obkladu.

- spáry mezi kachličkami

Benátský štuk

Jde o stěrkovou hmotu vytvářející efektní přechody matných a lesklých ploch s překrásnými barevnými přechody. Tento materiál je krásný a vysoce dekorativní, ale je i ekologický. Tradiční luxusní materiál používaný staletí v italských palácích a luxusních interiérech. Za linkou je dobré ostřit štuk proti vodě speciálním voskem nebo lakem.