Kování

 A možnosti otevírání dveří, každý jednotlivý způsob má své výhody i nevýhody. Se správným výběrem vám při návrhu vestavěné skříně můžu pomoct .

Křídlové (panty)

Jedná se o klasický a nejdostupnější způsob otevírání dvířek na skříni.  Nevýhodou může být  menší prostory, kde křídlové dveře překáží a je zde vhodnější zvážit posuvné a nebo skládací dveře. Jedny dvířka také nemůžou být širší jak 60cm kvůli prověšováni. 

Panty vždy používám ty nejkvalitnější, s možností štelování do všech směrů od značky Blum s tlumením nebo dotykovým otevíráním.

+ cenově nejdostupnější

Posuvné (vložené)

Kování je vložené uvnitř skříně a jde vidět posuvná vodící lišta a úchytové profily a rám dveří. Dveře nezabírají žádné místo navíc v prostoru při otevření. Výhodou je, že libovolně můžeme měnit rozdělení dveří, ať už s kombinací různých odstínů dřeva, barvy nebo s materiály jako je sklo, zrcadlo. Rám dveří tvoří hliníkový profil (slouží jako úchyt při posouvání dveří). Nabízí se zde výběr z několika tvarů profilů a možnost nalakování do barvy).  Posuvné dveře můžou být nevýhodné v prostoru, kde je malá hloubka pro samotnou skříň. Systém zabírá 9 cm. Posuvné kování lze doplnit o tlumení dveří. 

+ otevřené dveře nepřekáží v prostoru

Posuvné (naložené)

Dveře v zavřené poloze zakrývají posuvný mechanismus a korpus skříně. Velmi vydařené a moderní otevírání skříní. Dveře se posouvají úchytkou nebo úchytovým profilem. Také lze doplnit o tlumení. Nevýhoda je, že se skříň nedá udělat úplně ke s tropu kvůli kování a nasazování dveří. Toto kování je složitější a cenově dražší než předešlé varianty. 

+ skryté posuvné lišty 

Posuvné (skládací)

Na první pohled dveře vypadají jako klasická křídlová, ale při otevření se posunou a seskládají na stranu, díky tomu pak vidíte celý obsah skříně a nemusíte jednotlivě otevírat dvířka.