Otevírací dvířka (klasika)

Panty s tlumením

Toto řešení je velmi jednoduché a nejekonomičtější. U mě je samozřejmostí, aby každé dvířka měla tlumící mechanismus. Používám ty nejlepší panty s nastavením do třech směrů (3D panty).

 V rakouské značce Blum.

Dotykové otevírání TIP-ON

Obyčejné panty lze doplnit o bez úchytkové provedení. Velmi moderní řešení. Systém otevíraní skříněk pouhým dotykem. Kování má dlouhou životnost a funguje bez problémů. Jeden TIP-ON mechanizmus vyjde cca 200,- což vychází i lépe než některé úchytky. 


Výsuvy

Blum ANTARO - doporučuji

Dneska je na trhu už více dodavatelů a provedení.

Já upřednostňuji značkové top dodavatele, kteří dokonce ručí doživotní zárukou na své zásuvkové systémy. Mají kvalitní-moderní ocelové bočnice, plno-výsuv s integrovaným tlumením a díky tomu jsou maximálně stabilní. Dokonce nabízí i různé rozdělení pro své zásuvky.

+ excelentně tichý chod s tlumením

+ doživotní záruka

Blum LEGRABOX - designové

Mimořádně štíhlé boční stěny šuplíku pouze 13mm. Vše je pravoúhlé, tím je využita maximální šířka šuplíku. Jde o designové zásuvky se synchronizovaným lehkým chodem a tlumením .

+ excelentně tichý chod s tlumením

+ doživotní záruka

Modern box GTV - ekonomické

Pokud se potřebujete vejít do rozpočtu nabízí se zde ekonomická variantou pro vaši kuchyň a to v podobě šuplíků GTV. Splňují nejpřísnější požadavky. To znamená skrytý plno-výsuv s lehkým a tichým chodem, s tlumením a nosností 40kg. Cenově jsou o 1/3 levnější.

+ nižší cena

- běžná záruka 24 měsíců

Další varianty výsuvů

Dotykové výsuvy TIP-ON

Systém otevíraní zásuvek pouhým dotykem. Velmi moderní řešení. Značka Blum tohle řešení opravdu vychytal, protože šuplíky mají při dovření i tlumení. Takže pokud nechcete nakazit kuchyň úchyty, je toto řešení přímo pro vás. 

SERVO-DRIVE

Stačí krátce ťuknout na čílko nebo lehce zatáhnout za úchytku, a zásuvky či výsuvy se jako mávnutím kouzelného proutku otevřou samy od sebe. Zavírání měkce a tiše zajistí tlumení. Jak a na jakém místě se dotknete čílka, přitom nehraje roli.

Zdroj: www.blum.com


Příborníky a rozdělovače

Příborníky

Do každé kuchyňské linky dodávám příborník, který přesně pasuje do dané zásuvky. A je uzpůsoben na jakoukoli šířku skříňky. Nejčastější řešení jsou plastové příborníky. Případně Blum nabízí variabilní příborníky s nerez miskami.   

Držák nožů Blum

Bezpečné uložení čtyř velkých a pěti menších nožů uvnitř šuplíku. 

Řezačka fólie a alobalu Blum

Dále Blum nabízí praktické uložení řezačky na potravinářskou fólii a alobal. Vždy po ruce a schované uvnitř.  

Příčné dělení v šuplíku Blum

Jestli chcete mít ve větších zásuvkách vždy pořádek, zajistí to příčné variabilní dělení Blum ORGA-LINE. Lze jakkoli posouvat a měnit. Nádobí a potraviny budou mít vždy své pevné místo. 

Držák talířů Blum

Až pro 12 talířů, plynule nastavitelný podle velikosti talířů.  


Odpadkové koše

Klasické (na dvířka)

Nedílnou součástí je odpadkový koš, který taktéž naplánuji na nejvhodnější místo v kuchyňské linky. První možnost je koš pro otočná dvířka. Jsou charakteristické automatickým odklopením víčka při otevření dvířek. Koše mají různé povrchy a tvary. Kapacita se většinou pohybuje kolem 13-18L.

+ nižší cena

Výsuvné

Jsou navrženy s důrazem na ochranu a zlepšení kvality životního prostředí. Velmi praktické na údržbu, co se týče mytí, vyjmutí nádob a úklidu. U některých typů košů jsou přihrádky nebo víka na čisticí prostředky (noviny, lopatku se smetáčkem).
+ možnost třídění odpadu

+ víc a větší objem nádob


Potravinové skříně

Drátěný systém

Tento systém je vhodnější pro užší skříňky 30, 40, 45cm. Kování nezabírá takřka žádné místo na šířku. Splňuje tak nejnáročnější požadavky na využití prostoru v kuchyni. Drátěné provedení umožňuje velmi přehledné uložení zásob. Nesmírnou výhodou je také snadný přístup z obou stran.

+ přehledné uložení potravin


Jednotlivé zásuvky

Tato potravinovka funguje na principu, že otevřete dvířka skříně a následně vysouváte jednotlivé výsuvy. Není vhodné pro užší skříňky, kování zabere z šířky cca 6cm.

Nevýhodou je trochu horní část skříně, kde už není vhodné mít zásuvku, ale jen polici. Tato část slouží na uložení věcí, které zas tak často nepoužíváte. 

+ nižší cena oproti drátěnému systému

+ vhodné i pro dotyková dvířka

- nevhodné pro úzké potravinové skříně


Rohové skříňky

Jak nejlépe a prakticky využít rohové skříňky? Je tu nejvhodnější řešení v podobě rohových systémů a karuselů. Tyto systémy velmi zjednoduší přehlednost ve vašich rohových skříňkách. Zapomeňte na překládávání hrnců a dopřejte si trochu radosti při vaření. 

LeMans 

Naprosto jedinečné řešení pro rohové skříňky, optimálně spojuje nároky na přehlednost s potřebou využití místa. Díky mechanismu lze z rohové skříňky vysunout celé police. Velmi elegantní provedení. Pro zákazníky, kteří mají rádi designové a zároveň praktické věci.

+ vhodné i pro dotyková dvířka

+ přehlednost nádobí

- vyšší pořizovací cena

Slepý roh

Čtyři pravoúhlé koše vyplní a využijí lépe prostor v rohové skříňce. Zádní koše se po otevření vysunou ze zadní části skříňky a tím zpřístupní a zlepší přehled v rohové části. 

+ vhodné i pro dotyková dvířka

+ přehlednost nádobí

- vyšší pořizovací cena

Karusel

Otočný půlkruh (karusel), který po otočení  výrazně zjednoduší manipulaci ve skříňce. Nevýhodou je tvar, který úplně nevyužije prostor ve skříňce.

+ výrazně nižší cena 

+ vhodné i pro dotyková dvířka

- méně využitý prostorÚzké výsuvy

Určitě chcete mít v kuchyni pořádek a využít každý prostor. Tyto drátěné plno-výsuvy zjednoduší a přehledně uloží věci v úzkých skříňkách od šířky 15cm. 

Dvojkoš

Je ideální na uložení plastovek nebo jiných ingrediencí k vaření (oleje, ocet atd.)

Výsuv na utěrky

Velmi elegantní provedení na schování utěrek a čisticích prostředků. Navíc přehledně a vždy po ruce.